Fucidin Zalf Pommade 2 % 30g
Op voorschrift
Geneesmiddel

Fucidin Zalf Pommade 2 % 30g

  € 15,75

information-circle Terugbetaalbaar

Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.

Terugbetalingstarief

€ 15,75 (6% inclusief btw)

Verhoogde tegemoetkoming

€ 15,75 (6% inclusief btw)

Belangrijke informatie

Voor dit geneesmiddel is een voorschrift nodig. Na beoordeling door de apotheker kan je het komen afhalen en betalen in de apotheek.

Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt

  € 15,75
Onmiddellijk beschikbaar

Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?  U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.  Als u een infectie van de borst heeft en borstvoeding geeft omwille van het risico van absorptie van het product door de zuigeling.  Gebruik Fucidin zalf niet op natte, etterende wonden, in huidplooien of bij een beenzweer. Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel?  Wanneer u Fucidin langdurig gebruikt. De duur van de behandeling moet beperkt worden tot de periode die strikt noodzakelijk is voor de genezing van de letsels, dit om het risico van resistentie te verminderen.  Wanneer u Fucidin bij een zuigeling aanbrengt. Niet op een te uitgebreid huidoppervlak aanbrengen, omdat men de mogelijkheid van algemene toxische effecten (geelzucht) niet totaal kan uitsluiten.  Wanneer u Fucidin in de buurt van de ogen aanbrengt. De basis kan een branderig gevoel en irritatie van de ogen veroorzaken. Niet aanbrengen in de ogen, de interne zijde van de oogleden; bij accidenteel contact met de ogen overvloedig spoelen met water. Het optreden van bacteriële resistentie is gerapporteerd bij het gebruik van fusidinezuur. Zoals geldt voor alle antibiotica, kan langdurig of herhaald gebruik het risico op het ontstaan van resistentie vergroten. Raadpleeg uw arts indien één van de bovenstaande waarswarnings voor u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.

Huidinfecties

  • Topische behandeling van beperkte letsels van impetigo en impetiginisatie o.a. van scabies en pediculosen (in associatie met een etiologische behandeling)
  • Bijkomende behandeling bij systemische antibiotica (indien deze nodig zijn) bij furunkels en Staphylococcus-impetigo met meerdere letsels
  • Furunkels en furunculosis: voorgesteld bij preventie van verspreiding van Staphylococcus spp in geval van furunkels; voorgesteld bij desinfectie van de microbiële situs na furunculosis
  • Bij panaritium na heelkundige ingreep, sycosis door Staphylococcus spp folliculitis
  • Impetigo en ecthyma; als bijkomende behandeling van een ander antibioticum, gebruikt langs algemene weg

Profylaxe van infecties

  • Bij heelkunde en traumatologie: secundaire infectie van oppervlakkige brandwonden en wonden
  • Voorgesteld als behandeling van gezonde kiemdragers t.h.v. de neus (nasal carriers), in het bijzonder indien ze in contact zijn met voedingswaren of risicopatiënten. De zalf blijkt geen eerste keuze behandeling te zijn in deze indicatie

Opmerking

  • De crème is in het bijzonder aangewezen bij suppurerende, gemacereerde letsels, alsook in huidplooien
  • De crème is esthetisch meer geschikt dan de zalf voor toepassing in het gelaat

De werkzame stof in dit middel is: Natriumfusidaat 20 mg/g

De andere stoffen in dit middel zijn: Cetylalcohol - wolvet – vloeibare paraffine – vaseline – all-rac-α-tocopherol – butylhydroxytolueen (E321)

Gebruikt u nog andere geneesmiddelen? Er zijn geen interacties bekend. Indien nodig kunnen samen met Fucidin 2%, zalf andere geneesmiddelen tegen infectie langs algemene weg gebruikt worden.

  1. MOGELIJKE BIJWERKINGEN

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.

De meest voorkomende bijwerkingen tijdens de behandeling zijn huidreacties en in het bijzonder reacties ter hoogte van de toedieningsplaats. Allergische reacties werden gemeld. Zoals voor alle antibiotica bestaat er een risico op secundaire infectie door niet-gevoelige kiemen.

 Immuunsysteemaandoeningen Overgevoeligheidsreactie

 Huid- en onderhuidaandoeningen Jeuk Huidirritatie Branderig gevoel van de huid Prikkelend gevoel van de huid Droge huid Uitslag Contactdermatitis Eczeem Roodheid van de huid (erytheem) Netelroos (urticaria) Jeukend oedeem van huid- en/of slijmvliezen (angio-oedeem)

 Oogaandoeningen Irritatie van het bindvlies

 Algemene aandoeningen en aandoeningen ter hoogte van de toedieningsplaats Pijn ter hoogte van de toedieningsplaats Irritatie ter hoogte van de toedieningsplaats

Bijwerkingen bij kinderen worden verwacht dezelfde te zijn als bij volwassenen.

• Overgevoeligheid voor het werkzaam bestanddeel of voor één van de in "Samenstelling" vermelde hulpstoffen.
• Mamma-infectie tijdens de borstvoeding omwille van het risico van absorptie van het product door de zuigeling.
FUCIDIN 2%, zalf niet aanbrengen op nattende, gemacereerde letsels, in huidplooien of bij ulcus cruris.

Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. Zwangerschap Fucidin kan gebruikt worden tijdens de zwangerschap daar blootstelling aan de werkzame stof langs algemene weg verwaarloosbaar is. Borstvoeding Fucidin kan gebruikt worden tijdens de borstvoeding maar het is aangeraden Fucidin niet aan te brengen op de borst. Vruchtbaarheid Er zijn geen klinische studies gedaan met Fucidin naar de invloed op de vruchtbaarheid. Er worden geen effecten verwacht bij vruchtbare vrouwen daar blootstelling aan de werkzame stof langs algemene weg verwaarloosbaar is.

  • 1 tot 2 maal per dag op de aangetaste streken aanbrengen na reiniging van de besmette oppervlakten
  • De zalf kan met of zonder verband gebruikt worden
CNK 1556604
Organisaties Leo Pharma NV
Breedte 45 mm
Lengte 146 mm
Diepte 35 mm
Hoeveelheid verpakking 1
Actieve ingrediënten fusidaat natrium
Behoud Kamertemperatuur (15°C - 25°C)